مقاله آموزشی

چگونه چربی موتور را پاک کنیم ؟

چگونه چربی موتور را پاک کنیم ؟

سلام امروز با شما همران عزیز هستیم تا به شما آموزش بدهیم که چگونه چربی موتور را پاک کنیم ؟ و توضیح دهیم چطور اینکار را خودتان بدون نیاز به افراد متخصص انجام دهید .

حتما برای شما هم پیش امده که متوجه شوید موتور شما بسیار چرب به نظر میرسد

برای از بین بردن این چربی  راه های مختلفی وجود دارد اولین راه این است که از یک متخصص کمک بگیرید اما ما در این مقاله میخواهیم به شما آموزش دهیم که خودتان اینکار را انجام دهید

یادگیری نحوه چربی زدایی موتور ممکن است کار دشواری به نظر برسد، اما این راهنمای ساده برای کمک به شما اینجاست!

چگونه چربی موتور را پاک کنیم ؟

مرحله اول :

آماده سازی مرحله ی کلیدی

اول از همه، قبل از شروع به چربی زدایی موتور، همیشه از محافظ چشم استفاده کنید. همچنین مطمئن شوید که تمام اجزای الکتریکی را با یک پوشش پلاستیکی پوشانده اید.

ابتدا، هر گونه زباله ای که ممکن است در محفظه موتور وجود داشته باشد را بردارید. شما باید تمام تلاش خود را برای حذف تمام زباله ها انجام دهید زیرا می توانند باعث ایجاد مشکلاتی در اضافه کاری موتور شوند.

مرحله دوم :

موتور را به مدت 5 دقیقه روشن کنید

وقتی موتور گرم می شود، راحت تر از شر چربی خلاص می شود، بنابراین موتور را حدود پنج دقیقه یا بیشتر روشن نگه دارید تا هر گونه گریس و کثیفی را راحت تر پاک کنید. همیشه قبل از شروع هر کاری مطمئن شوید که موتور شما تا دمای مناسب خنک شده است.

مرحله سوم :

نحوه ی کاهش چربی موتور

هنگامی که موتور شما عاری از زباله شد و گرم شد، زمان شروع به کار فرا رسیده است. برای انجام این کار، اسپری چربی‌گیر تخصصی WD-40 را بردارید.

این چربی‌زدای سریع و بر پایه حلال می‌تواند به طور موثر چربی و کثیفی را از موتور شما پاک کند، بدون اینکه بقایایی باقی بماند.

هنگام استفاده از  WD-40، مهم است که از برخورد آن به اجزای رنگ‌شده خودداری کنید، زیرا رنگ را از سطح ماشین شما پاک می‌کند.

همیشه قبل از استفاده از هر محصولی روی موتور خود، دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید. با این وجود ، چربی زدایی اجزای فلزی و بلوک های موتور کاملا بی خطر است.

برای روغن‌زدایی سریع WD-40 را روی موتور بمالید. هرچه موتور کثیف‌تر باشد، زمان بیشتری نیاز دارید تا به آن اجازه دهید کار خود را انجام دهد.

در بیشتر مواقع، در حدود سه تا پنج دقیقه باید این کار را انجام شود .

مرحله چهارم :

گریس را رها کنید

در مرحله بعد، از یک برس مویی برای پاک کردن موتور از چربی استفاده کنید. سپس موتور را با شلنگ آب  شستشو دهید.

مرحله پنجم :

بقیه اجزای موتور خود را بررسی کنید

پس از اینکه موتور را چربی زدایی کردید، به شدت توصیه می کنیم که تک تک قطعات را نیز تمیز کنید. به عنوان مثال، حفظ پایانه های باتری ماشین خود با یک برس سیمی یا پرزدار یک مرحله مهم است. به یاد داشته باشید، خودروی شما تنها در صورتی سالم می ماند که آن را به درستی نگهداری کنید.

برای ارتباط بیشتر  با ما صحفه ی  اینستاگرام چسب رسان به آدرس زیر  را فالو کنید :

https://www.instagram.com/chasb_resan/

‫0/5 ‫(0 نظر)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *