مقاله آموزشی

پاک کردن چسب سیلیکون از روی آهن

پاک کردن چسب سیلیکون از روی آهن

پاک کردن چسب سیلیکون از روی آهن

برای پاک کردن چسب سیلیکون از روی آهن لازم است ابتدا مراحل حذف سلیکون را بدانید تا دانید پاک کردن چسب سیلیکون از روی آهن چگونه است

حذف سیلیکون مهارت مهمی را برای هر تاجر، تعمیرکار یا صاحب خانه است.

سیلیکون در تمام خانه‌ها و ساختمان‌ها، از کاشی‌ها  گرفته تا صفحه‌های دوش استفاده می‌شود. سیلیکون برای پر کردن اتصالات و شکاف ها و ایجاد آب بند  استفاده می شود.

چه زمانی باید سیلیکون را پاک کنم؟


 در اتاق های گرم و مرطوب مانند حمام، رشد کپک بسیار آسان است. 

 با گذشت زمان، سیلیکون می تواند به دلایل مختلف از شکاف جدا شود. هنگامی که شروع به جدا شدن از مفصل می کند و بهتر است جایگزین شود.

به عنوان بهترین راه برای حذف درزگیر سیلیکونی،میتوان از روان کننده WD-40  استفاده کرد.  روان کننده به قطعات یا اجزایسیلیکون نفوذ می کند و به شما این امکان را می دهد که به راحتی آن را جدا کنید.

نحوه حذف چسب سیلیکون از کاشی در 8 مرحله:

 

1- اتاق را آماده کنید

2-منطقه را تمیز کنید

بعد، اطراف سیلیکون را تمیز کنید.محل را پاک کنید و هرگونه کثیفی یا زباله را تمیز کنید.

3-مطمئن شوید سیلیکون و محل کار خشک است

خشک بودن محل سیلیکون  این روند را آسان تر و ایمن تر می کند. اگر ناحیه خیس است، آن را با یک حوله یا پارچه تمیز کنید 

4-درزگیر را با نی چندکاره WD-40 آماده کنید

WD-40 Multi-Use را با استفاده از نی هوشمند در گوشه ای از درزگیر سیلیکونی که می خواهید از شر آن خلاص شوید اسپری کنید.مزیت داشتن نی هوشمند این است که به شما امکان می دهد در مناطقی که دسترسی به آن سخت است اسپری کنید.

5-چسب سیلیکون را با چاقو برش دهید

پس از اسپری محصول چندکاره WD-40، نوبت به کار روی سیلیکون با استفاده از چاقو می رسد. 

با کشیدن نوک چاقو در امتداد سیلیکون شروع کنید. این کار را تکرار کنید تا تیغه را در امتداد طرف دیگر سیلیکون قرار دهید. پس از این دو برش، سیلیکون آزاد و شل می شود.

6-شروع به حذف سیلیکون کنید

با شروع آزاد شدن سیلیکون، سعی کنید آن را با چاقو بیرون بیاورید و بردارید. اگر می توانید آن را به دست بگیرید، سیلیکون را بگیرید و آن را از سطح جدا کنید. 

7-از بین بردن سیلیکون باقیمانده با اسکراپر

پس از برداشتن نوار اولیه سیلیکون، خواهید دید که قطعات سرسخت بیشتری در داخل آن وجود دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک سوهان، کاردک یا تیغه انعطاف پذیر بردارید و مواد باقیمانده را بتراشید.

8- پاک کردن دور هر ظروف سرباز یا مسافر

اکنون که سیلیکون را از درزگیر یا شکاف جدا کرده اید، مطمئن شوید که ضایعات را به درستی دور ریخته اید. مواد کوچک باقی مانده را با استفاده از یک پارچه و مقداری آب تمیز کنید. اگر الکل متیله دارید، می توانید از آن نیز استفاده کنید. همچنین باید مطمئن شوید که روان کننده چندکاره WD-40 را تمیز کرده اید.

نحوه پاک کردن چسب سیلیکون از روی آهن

 درست مانند فرآیند بالا، WD-40 Multi Use را روی سیلیکون اسپری کنید تا به جدا شدن آن کمک کنید. تفاوت اصلی هنگام برداشتن سیلیکون از سطح فلزی این است که هنگام تمیز کردن مواد سرسخت تر، از اسکرابر یا اسکرابر فلزی خودداری کنید.

اگر از لیسه فلزی استفاده کنید سطح فلز را خراش می دهد. به غیر از آن، همان مراحل را دنبال کنید. تمام سیلیکون را بردارید و قبل از آب بندی مجدد مطمئن شوید که سطح تمیز و عاری از هرگونه ماده یا WD-40 است.

جهت خرید اسپری WD-40 میتوانی به قسمت فروشگاه سایت و همچنین صفحه ی اینستاگرام چسب رسان مراجعه کنید :

‫0/5 ‫(0 نظر)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *